Пам'ятка для тата

(за Шалвою Амонашвілі)

Чимало чоловіків плутають виховання дітей з вихованням вояків спецназу, і тоді згадуються такі слова, як «жорсткість», «твердість», «органі­зованість». Спробуйте навчитися виховувати ді­тей любов'ю!

Для Вашої дитини Тато — ідеал, доскона­ла людина. Це надихає і дарує відчуття ейфо­рії, але й накладає певні зобов'язання. Адже всі Ваші дії, слова дитина приймає як взірець. Тепер за Вами стежить пара уважних і захоплених оченят. Ваша дитина не проґавить нічого. Дивлячись на Вас, вона робить висновки, що добре, а що — погано. Тому стежте за своїми діями. Забороняєте довго дивитися телевізор — обмежте й себе у перегляді телепередач, інакше дитина Вас не зрозуміє. Важливо усвідомити, що ліпше чинити правильно, а не говорити правильні слова.

Діти дуже допитливі, тому якщо Ви випадково знайшли на столі купку деталей від телевізійного пульта чи улюбленого мобільника, не поспішайте кричати й вичитувати, постарайтеся зрозуміти: дитина не хотіла зламати річ, їй просто хотілося дізнатися, як там усе влаштовано. Тож посадіть юного техніка і терпляче йому поясніть, що деякі речі не можна брати, хоч і дуже хочеться. Покажіть, що Ви дуже засмучені вчинком дитини. Надалі вона добре подумає,  перш ніж зробити щось таке, що засмутить Тата.  Це ліпше, ніж «Марш до кутка!», бо не можна карати за допитливість. Не забувайте хвалити дитину за виправлені помилки. Справедливість спрямує всі Ваші ніжні почуття до єдиної мети - виховати дитину гармонійною, повноцінною, щасливою.

Щасти Вам, шановні Татусі!

Вівторок, 20.04.2021, 10:45
«  Квітень 2021  »