Головна » 2016 » Листопад » 8 » Кольоровий тиждень в дошкільному закладі!
Кольоровий тиждень в дошкільному закладі!

Кольоровий тиждень .

В лузі дощик із квіток
кольоровий сплів вінок.
У долину, аж до річки,
простяглись барвисті стрічки.
Ось червона, перша стрічка, —
колір стиглої сунички.
Друга —жовта, наче сонце
зазирає у віконце.
Третя — то зелена,
як листок берізки, клена.
А четверта  - синя, як ті сливи,
що дощі вмивали й зливи.

П'ята стрічка – кольорова,

Вона барвиста, веселкова!

З самого народження ми оточені кольором. Він супроводжує нас всюди і завжди. Впливає на нашу свідомість і фізичне самопочуття. Він багатогранний, як саме життя.

Саме тому у нашому садочку пройшов «кольоровий тиждень».

Мета проведення кольорового тижня: Впровадити в практику роботи з дітьми елементи кольоротерапії, як методику покращення здоров’я за допомогою кольорів. Використати педагогічні можливості кольору для розвитку пізнавальних здібностей дітей, мовлення, мислення, пам’яті, уважності, креативності.

Методика передбачає детальну роботу з основними кольорами: зеленим, червоним, жовтим, синім.

Послідовність «кольорових» днів була така:

Понеділок – зелений день. Зелений колір заспокійливо діє на нервову систему, надає відчуття бадьорості.

Вівторок – червоний день. Червоний колір підвищує кількість адреналіну в крові, створює відчуття тілесного тепла.

Середа – жовтий день. Жовтий колір стимулює мозкову діяльність і моторику, стимулює уяву та практично не набридає.

Четвер - синій день. Синій колір знімає збудження та агресію, покращує пам’ять , ще його називають кольором знання.

П’ятниця -  різнокольоровий день для закріплення вивченого матеріалу та розвитку вміння бачити красу кольорів у природі.

В ході проведення «Кольорового тижня» використовувалася «кольоротерапія» одягу, адже всі діти одягалися відповідно «кольору дня».

Так як вибір кольору тісно пов'язаний із психологічними особливостями дитини, станом її здоров’я проводили діагностичні вправи : «Хвилинка – кольоринка», «Квітка – семиквітка».

З метою дослідження впливу кольору на дитину  протягом тижня досліджували улюблений колір, колір який дратує та колір який заспокоює.

Дослідження проводилося за допомогою соціального опитування за такими питаннями:

1.  Який колір улюблений?

2. Який колір дратує?

3. Який колір заспокоює?

В опитуванні прийняли участь 119 дітей різних вікових груп.   В результаті:

1. Улюблений колір дітей – рожевий, червоний, фіолетовий. Діти переважно надають увагу яскравим і світлим відтінкам.

Фіолетовий колір говорить про те, що дітям притаманний світ ілюзій, уяви і фантазій, тому діти так багато фантазують саме у дошкільному віці;

Червоний колір, що вони активні, здорові, наповнені життям.

Рожевий колір, це колір пом’якшений  червонного, говорить про витонченість та ніжність, а також про страх дітей залишитися самотніми .

1. Колір, який дратує дітей – чорний, білий, коричневий.  Дітям не подобаються темні, похмурі кольори, але разом з ними і білий, який діти не приймають, як колір.

Вважають, що якщо людина вороже ставиться до чорного кольору, то вона висловлює життєрадісність, любов до оточуючих та тварин.

1. Колір, який заспокоює дітей – блакитний, рожевий, жовтий.

Практичний психолог Харіна В.А.

Зелений колір.

На лататті зеленіє

Жабка, що стрибати вміє.

У ріці – зелена ряска -

Не життя , а просто казка!

Червоний колір.

У вівторок день червоний –

Він яскравий і святковий!

Жовтий колір.

Трави ніби ожили!

То кульбабки зацвіли,

Жовті – жовті мов курчатка

В мами курочки – чубатки!

Синій колір.

З – за волошок синіх – синіх

Що біля доріжки,

Чиїсь довгі виглядають

Вуха, наче ріжки.

Це веселий, сірий зайчик

Скрізь шукає синій м’ячик!

П’ятниця – день кольоровий,

Він барвистий , веселковий!

Переглядів: 2761 | Додав: Veselka | Рейтинг: 5.0/1
Неділя, 12.07.2020, 10:22